Anime Angel
The life is anime
Lista Forumurilor Pe Tematici
Anime Angel | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ANIME ANGEL

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
dannutzza
Femeie
25 ani
Mehedinti
cauta Barbat
25 - 52 ani
Anime Angel / Rock / Paramore  
Autor
Mesaj Pagini: 1
Angel~Of~Dark
†DaRk†Angel†

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 382
Paramore este o formaţie de muzică rock din Statele Unite ale Americii, fondată în anul 2004. Albumul de debut al grupului, All We Know Is Falling, a început să fie comercializat în iunie, 2005 şi a avut un impact nesemnificativ asupra industriei muzicale. Cel de-al doilea disc, Riot!, a fost lansat în iunie, 2007 a fost comercializat în peste 2 milioane de exemplare pe plan internaţional.
In 2008 . Paramore s-au lansat cu melodia ,,Misery business" pentru care au luat premiul Grammy .
Stilul muzical - Stilul muzical al acestei trupe este variabil intre punk si rock . Cel mai mult canta rock alternativ, pop-rock si pop-punk. Deoarece sunt folosite bass-ul,chitara electrica,tobele si alte chitare, stilul de baza este rock-ul.
Melodia Decode   a fost folosita pe fundalul filumului de succes Twilight(Amurg).
Membrii formaţiei - Hayley Williams,Josh Farro,Jeremy Davis,Zac Farro
Albume
    * All We Know is Falling (2005)
    * Riot! (2007)
    * Brand New Eyes (2009)
Melodiile cele mai cunoscute:
Paramore-Ignorance
Paramore - Decode
Paramore-I Caught




Paramore - Ignorance
Albumul Brand New Eyes va fi lansat pe 29 septembrie.
Cu sloganul "Ignoranta este noul tau cel mai bun prieten", Hayley Williams, solista trupei  Paramore, declara ca inspiratia pentru noul album a venit din prieteniile pe care le-a avut de-a lungul anilor.
Tracklist:
'Careful'
'Ignorance'
'Playing God'
'Brick By Boring Brick'
'Turn It Off'
'The Only Exception'
'Feeling Sorry'
'Looking Up'
'Where The Lines Overlap'
'Misguided Ghosts'
'All I Wanted'
'Decode' (not on US version)


_______________________________________
Ai castigat sau ai pierdut,Nu te oprii din drumul inceput. LUPTA!!! Sperand ca intr-o zi tot ce doresti se va-nplinii. Regreta doar timpul pierdut tot ce puteai sa faci si…….na-i facut!




Don't worry,be happy!

pus acum 16 ani
   
Moony
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 145
Mai nou ascult si eu Paramore.

Modificat de Moony (acum 2 ani)


pus acum 16 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la